Image by Power Digital Marketing

בדיקת האזנה TSCM

אחת מהדרכים הבולטות ביותר לאיסוף מידע מודיעיני, הנו הצבה של מתקן האזנה באמצעותו ניתן לאסוף מידע רב אודות היעד. בין אם איסוף מידע לצרכים אישיים בחשד לבגידה, בין אם איסוף מידע לצרכים עסקיים או בין אם לצרכים ביטחוניים, באפשרותו של מכשיר האזנה לאסוף מידע שיכול לפגוע קשות במי שהוא הוצב כנגדו. 
שיטות איסוף מודיעין קלאסיות שהיו נהוגות בעבר, נדחקות הצידה כיום לטובת שיטות איסוף טכנולוגיות המוכרות בשם (CYBER \ SIGINT), המוגדרות יחסית כקלות ומהירות. ההיצע של אמצעי האזנה הקיימים בשוק האזרחי, המחיר הזול והמגוון המצוי בחנויות ספיישופ ובאתרי האון - ליין,  הפכו אופן איסוף מידע זה לפופולרי.
בשנים האחרונות אנו מגלים יותר ויותר אמצעי האזנה מוסלקים (מוחבאים) בבתים פרטיים, משרדים, כלי רכב ועוד.

 

להלן רשימה חלקית של אמצעי האזנה שכיחים המצויים כיום בשוק הפרטי והבטחוני:

מכשיר הקלטה
כיום קיימים מכשירי הקלטה בגדלים שונים uבנפחי זיכרון גדולים עם אפשרות הקלטה לתקופות ארוכות כדוגמת מכשיר בשם STING 5. מכשירים אלו ניתן להציב בבית, ברכב, במשרד ולמעשה להסליק בכל מקום וחפץ. מחיריהם של מכשירי ההקלטה זולים, הגילוי שלהם הנו יחסית מורכב והתפעול שלהם קל ולכן השימוש בהם הנו פופולרי.

  

מכשירי האזנה מבוססי רשת סלולר GSM
מה שהיה שמור בעבר לשירותי ביטחון ועלה אלפי דולרים רבים, מצוי מזה מספר שנים באופן זמין ובמחיר זול ברשת האינטרנט ובחנויות העוסקות בתחום. האזנה באמצעות מערכת GSM מאפשרת למאזין לבצע האזנת און-ליין, קרי לשמוע את המתרחש בזמן אמת מכל מקום בעולם. האזנה זו פופולרית וגילוייה מתבצע רק באמצעות מיכשור מתוחכם המצוי בחברתנו שביכולתו לזהות כי קיימת מערכת שכזו, אקטיבית או פאסיבית (בזמן שידור או בזמן המתנה).

מכשירי האזנה מבוססי RF אנלוגי \ דיגיטלי  

מכשירי האזנה מבוססי תדר RF אנלוגי ודיגיטלי, הנן מערכות המשדרות סאונד או צילום וסאונד באמצעות משדר מהמקום בו הן הוצבו, אל מקלט הנמצא במרחק של עשרות, מאות או במקרים חריגים מספר קילומטרים מהמשדר. השימוש במערכות אלו פחות פופולרי כיום, אולם עדיין נעשה בו שימוש. גילויי מכשור מסוג זה מתקיים באמצעים טכניים מיוחדים, כדוגמת מכשיר בשם YRI-6G.

מכשירי מעקב GPS

אחד מהמכשירים הפופולריים המצויים כיום בשוק הנו אמצעי מעקב GPS. כיום קיימים מכשירי מעקב הנשלטים ע"י אפליקציות / מחשב שולחני. באמצעות ציוד מעקב זה ניתן לבצע מעקב אחר כלי רכב שונים, אנשים וכו'. ישנם מכשירי מעקב הנמכרים עם סוללות לטווח עבודה ארוך של חודשים וכן עם מגנט המאפשר את הצבתם מתחת לרכב. 

בדיקה לאיתור מכשירים אלו הנה באמצעות חיפוש ויזואלי וכן באמצעות מערכת בדיקה מיוחדת.

מכשירי האזנה / צילום מבוססי WIFI

מכשירי האזנה מסוג זה נהפכו שכיחים מאוד בשנים האחרונות וכיום ניתן לרכוש אותם ברשת האינטרנט ובחנויות הספיי שופ השונות. ביכולתם של מכשירים אלו לשדר קול ותמונה באמצעות רשת האינטרנט לכל מקום בעולם, והצפייה מתבצעת באמצעות אפליקציה / תוכנת מחשב באופן סמוי (השידור מתקיים באמצעות רשת ה- WIFI המקומית) ולכן גילויים מורכב ומצריך מכשור מיוחד המצוי רק אצל בודקים מקצועיים כדוגמת YRI-W.

תוכנות האזנה ספייפון SPY PHONE

האזנה לטלפון נייד מתבצעת באמצעות תוכנה הנקראת SPY PHONE. תוכנה זו מאפשרת למי שהתקין אותה בטלפון היעד לראות ולשמוע את כל המתרחש בטלפון ובסביבתו. התוכנה מאפשרת להאזין לחלל החדר בו הטלפון נמצא, לשיחות הטלפון המתקיימות בו, להתכתבויות השונות (וואטסאפ / וייבר / טלגרם / פייסבוק וכו'), לסרטוני הווידאו והתמונות, לסיסמאות למיקום GPS של המכשיר ועוד, ולשגרם באמצעות חבילת הגלישה המצויה בטלפון אל שרת אליו ניגש המאזין (ADMIN) באמצעות שם משתמש וסיסמא. ההתקנה בדרך כלל מצריכה נגיעה בטלפון, אולם כיום מצויות תוכנות שניתן להתקינן מרחוק. בכדי לאתר תוכנות זדוניות מסוג זה המותקנות בטלפון, נידרש לבצע בדיקת האזנה לטלפון נייד וכן ניסיון רב ולכן רק חברה רצינית תוכל לספק לכם תשובה באם קיימת כזו תוכנה אצלכם או לא.

האזנה לקווי טלפון אנלוגיים / דיגיטליים

האזנה לקווי טלפון מתבצעת באמצעות חיבור אמצעי האזנה לקו הטלפון, בין אם אמצעי הקלטה המחובר ישירות על הקו או בין אם משדר המחובר על הקו ומשדר את הסיגנל (קול) למשדר הנמצא במרחק קצר. האזנה לקו הנה "כלי" המאפשר למאזין לאסוף מידע רב. לצורך איתור האזנה מסוג זה נדרשת מערכת מיוחדת המצויה בחברתנו.

מצלמות נסתרות קוויות / אלחוטיות

מצלמות נסתרות נהפכו יותר ויותר שכיחות עקב זמינותן ומחירם הנמוך, וכיום נעשה בהם שימוש נרחב. איתור מצלמות נסתרות מתבצע באמצעות חיפוש פיזי, באמצעות מערכת לאיתור עדשות המבוססת קרני גמא וכן באמצעות מערכת לאיתור מצלמות אלחוטיות הסורקת את התדרים המצויים באוויר וזאת לאיתור שידור וידאו. 

האזנות לרשת המחשבים

האזנה לרשת המחשבים יכולה להתבצע במספר אופנים. הצורה השכיחה ביותר הנה באמצעות השתלה של תוכנת TROJAN המותקנת ברשת המחשבים, תוכנה שבאפשרותה לשלוח  לשרת או לאימייל (ADMIN) את כל החומר האגור במחשב (תמונות, רשימות ספקים, לקוחות, סודות מסחריים שונים וכו'). אופן נוסף לאיסוף המידע הנו באמצעות תוכנה או חומרה בשם KEYLOGGER, המאפשרת אגירה של כל ההקלדות הנעשות על גבי המחשב. בדיקה מסוג זה מצריכה מומחה לאבטחת מידע עם ידע נרחב ברשתות ו- HACKING.

מכשירי האזנה מבוססי סיבים אופטיים / קווי חשמל / צנרת / לייזר

האזנות מסוגים אלו כמעט ואינם פופולריים והם נעשים בעיקר במסגרות ממלכתיות.

האזנות מסוג זה מתבצעות באמצעות ציוד מיוחד, כדוגמת מכשיר להאזנת לייזר, אותו ניתן לכוון לחלון של בית או משרד ולשמוע את המתרחש בתוכו. מכשיר מסוג זה הנו יקר, השימוש בו הנו מורכב והוא מיועד בעיקר לגופים ביטחוניים.

קיימים איומים נוספים, אולם אלו המצוינים לעיל הנם הפופולריים ביותר הקיימים כיום הן בשוק האזרחי והביטחוני. 

לייעוץ חינם בטלפון התקשר: 072-3302214 או פנה באמצעות טופס צור קשר!

זיכרו לא ליצור עימנו קשר באמצעות הטלפון החשוד בהאזנה!

איתור תוכנת ספייפון  | איתור ריגול סלולרי | איתור ספיי-פון | גילוי האזנות סתר  | בדיקת האזנה לפלאפון | גילוי האזנה | ספייפון | SpyPhone